дома тагови министерство за локална самоуправа

таг: министерство за локална самоуправа

Граѓаните од Југоистокот одлучуваат за кои проблеми треба да се потрошат милион евра, обезбедени од ЦРЈПР

Преставници од граѓанскиот сектор, бизнис заедницата но и општините ги почнаа форумските сесии преку кои ќе треба да одлучат кои регионални проекти се приоритетни...

Центрите за лица со попречености во Струмица, Гевгелија, Радовиш и Валандово добија опрема од Центарот за развој на Југоистокот

Со цел подигнување на свеста за вклучување на лицата со различни попречености во општествениот и социјалниот живот, Центарот за развој на Југоисточниот плански регион...

Над 4 000 земјоделци од Југоистокот, користат податоци од поставените 23 агрометео станици

Повеќе од 4 000 земјоделци од Југоистокот ги користат податоците од поставените агрометеоролошки станици во изминатиот период од страна на Центарот за развој на...

Утврдени предлозите за проекти од социјалната инклузија во Југоистокот за кои има грант од 125 000 швајцарски франци

Преставници на општините од Југоистокот, граѓанскиот сектор, преставници од институции и организации кои работат во областа на социјалата, ги утврдија концептите за предлог проекти кои...

Новите плажи во Дојран нема да се издаваат под концесија, ќе биде слободни за гостите, рече градоначалникот Ангов

Новата две плажи кои се со вкупна должина од околу 300 а широки по 20 метри што се протегаат од Елем до Фук Так...

Шест општини од Југоистокот добија пари за развој на селата од Министерството за локална самоуправа (листа со проекти)

Околу 5 милиони и 156 илјади денари ќе поделат шест општини од Југоистокот од министерството за локална самоуправа за развој на селата. Станува збор...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тројца повредени во сообраќајка на патот Валандово – Струмица, во возилото...

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а8“ со...