дома тагови мвр

таг: мвр

ОЈО Гевгелија отвори истрага за лицето од Кованец кој одгледувал марихуана – доби и притвор од 30 дена

Јавен обвинител од ОЈО Гевгелија донесе Наредба за спроведување истражна постапка против едно лице од селото Кованец, осомничено за кривично дело – Неовластено производство...

Во гевгелиско Кованец пронајдени стебла канабис и оружје, полицијата приведе едно лице

Денеска  околу 12.00 часот во с.Кованец, гевгелиско, полициски службеници од Регионалниот центар за гранични работи Југ го лишиле од слобода Џ.И.(42) од село Кованец,...

,,Полицијата во служба на граѓаните” – МВР ги презентираше своите ресурси пред струмичани за Денот на полицијата (видео)

Денеска во Струмица беше презентирана опремата но и потенцијалите со кои располага МВР при своите задачи за зачувување на јавнниот ред и безбедноста во...

Приведен жител од Стојаково, во товарното возило што го возел кај Романовце пронајдени 53 мигранти

На 27.12.2021 во 22.00 часот на наплатната станица „Романовце“, полициски службеници од Одделот за гранични работи и миграции го лишиле од слобода А.Ќ.(39) од...

Во Валандово приведен жител од струмичко Костурино кој физички нападнал полицаец

Синоќа во парк во Валандово, полициски службеници лишиле од слобода жител од населеното место Костурино кој агресивно се однесувал кон полицајци кои извршувале службени...

Кај Дојран откриени 42 мигранти, возачот скокнал и избегал од камионот кој удрил во службено возило на МВР

Утрово на излезот од Стар Дојран полицијата откри 42 мигранти во товарно возило со штипски регистарски ознаки. При сопирањето на возилото, возачот и совозачот...

На ГП Богородица пресечен нарко канал, приведени 6 лица меѓу кои и жители од Стојаково и Попчево

На 12.10.2021 од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција -Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи, РЦ Југ...

Во струмичка фирма откриени 330 килограми режан тутун без бандероли, соопшти МВР

Деновиве во фирма во Струмица пронајдени се 330 килограми режан тутун без бандерола, соопшти МВР.  Како што стои во информацијата од страна на полицијата...

Тешка сообраќајка кај Удово валандовско – едно лице почина три повредени, соопшти МВР

Утрово на патниот правец Јосифово - Удово општина Валандово се случила сообраќајка меѓу две патнички возила во која едно лице почина а три се...

Од денеска влез во Бугарија и преку Ново Село – отворен ГП Златарево за патнички сообраќај

Од денеска во Бугарија може да се влезе и преку ГП Златарево кај Ново Село. Министерството за здравство на соседна Бугарија ја измени забраната...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Струмица Никоб мечот со Мурса од Осијек од Купот на ЦЕВ...

Одбојкарите на Струмица Никоб, мечот со хрватскиот тим на Мурса од Осијек во рамките на  Купот на ЦЕВ ќе го играат во салата Парк...