дома тагови Лига на Европа

таг: Лига на Европа

Пандевци се тестираа и ги почнаа тренинзите за продолжување на натпреварите од Првата лига и Купот (фото)

Пандевци ги стартуваа тренинзи за доигрување на прекинатото првенство заради пандемијата со вирусот КОВИД-19. Според препораките и протоколите на ФФМ , денеска преку ,,Систина’’...

Дел од ,,пандевци’’ со нов имиџ за успешно деби во Лигата на Европа против Зрински

Академија Пандев денеска дебитира во Лигата на Европа. На арената Тодор Проески со почеток во 19 часот го играт првиот меч од првото квалификациско...

Академија Пандев има срце, има карактер и ќе го покаже најдоброто против Зрински, вели Тренчовски пред мечот со босанците

Академија Пандев во Скопје на арената Тодор Проески го одработи последниот тренинг пред дуелот со шесткратниот шампион на Босна - Зрински од Мостар во...

Фото – Горан Пандев тренираше со ,,пандевци’’ на стадионот што го гради а им се приклучи и арсеналецот Дејан...

Струмичкиот фудбалски интернационалец и капитен на македонската фудбалска репрезентација -Горан Пандев, денеска тренираше со фудбалерите на ,,Академија Пандев’’ на спортскиот комплекс што го гради....

Пандевци првото квалификациско коло од Лигата на Европа нема да го играат на Младост, ЕУФА бара да се игра...

Академија Пандев, дебитантскиот настап во Лигата на Европа ќе го има во Скопје на стадионот ,,Тодор Проески’’ а не ,,Младост’’ во Струмица како што...

Димов со гол против Вардар ја затвори успешната сезона за Академија Пандев со освоена КУП титула и излез во...

Академија Пандев со реми ја заврши годинашнава првенствена сезона. Во рамките на последното коло од шампионатот, струмичани ремизираа со Вардар 1:1. Црвено црните поведоа...

Пандевци успешната сезона ја завршуваат со Вардар на Младост, ќе биде изложен и КУП пехарот за фотографирање

Тимот на Академија Пандев утре го игра последниот меч од ова првенствена сезона во која ,, пандевци’’ станаа вистински хит. Го освоија КУП трофејот...

Нема да се задоволиме само со излез во Европа туку треба и со европски резултати, вели Пандев по успехот...

Основачот на Академија Пандев - струмичката интернационална фудбалска ѕвезда Горан Пандев не го криеше задоволството што сениорскиот состав избори излез во фудбалска Европа, откако...

ПОДВИГ: За пет години од општинска лига до Европа – Академија Пандев испиша историја, ќе игра во Лигата на...

Академија Пандев ќе игра во Лигата на Европа! Со денешната победа против прилепчани со 4:0 на Кукуш во Турново, пандевци испишаа клупска историја и...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Казнети 82 возачи за брзо возење во Југоистокот, најмногу во Радовиш...

На 14.04.2024 во периодот од 14.00 до 19.00 часот на подрачјето на Секторот за внатрешни работи Струмица била спроведена контрола за санкционирање на возачи кои управуваат...