дома тагови коронавирус

таг: коронавирус

Во Југоистокот во моментов 110 лица позитивни на ковид-19, од почетокот на пандемијата досега 255

Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 464 тестирања, а регистрирани се 37 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-20, Куманово-3,...

Нови позитивни на коронавирус во Струмица и Гевгелија а во земјава 139 новозаболени и 1 починат

Во последниве 24 часа во земјава регистрирани се 139 нови случаи позитивни на коронавирус а направени се 1.627 тестирања, соопшти Министерството за здравство од...

4 нови позитивни на ковид-19 во Струмица, 3 во Гевгелија, 1 во Радовиш – во земјава 152 новозаболени

Во изминатите 24 часа  од 1.077 тестирања, регистрирани се 152 нови случаи на ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Новозаболени според дневната статистика што ја...

Нови пет лица позитивни на Ковид-19 од Струмица и Радовиш, во земјава регистрирани 136 новозаболени

Во последните 24 часа се направени 991 тестирања, а регистрирани се 136 нови случаи на ковид-19 и тоа во: Скопје 46, Куманово 6, Дебар...

Нов позитивен случај на ковид-19 во Струмица, во последните 24 часа 176 новозаразени а починаа 9 пациенти во земјава

Девет пациенти починаа, а дијагностицирани се 176 нови случаи на КОВИД-19 од направени 870 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Од новозаразените во Скопје се...

За влез во Македонија од петок нема потреба од PCR тестови и изолација а ќе бидат отворени и...

Техничкиот премиер Оливер Спасовски на својот ФБ профил објави дека целосно се отвораат границите за непречено движење на патници и возила при што нема...

Нови две лица од Струмица позитивни на ковид-19, во земјава за последните 24 часа 118 новозаразени

Во последните 24 часа во земјава се направени 1.363 тестирања и регистрирани се 118 нови случаи на ковид-19, соопшти министерството за здравство . По градови...

6 починати и 182 новозаразени од КОВИД-19 во земјава, нов случај и во Струмица и не се поврзува со...

Нови 182 случаи позитивни на коронавирусот во изминатите 24 часа во кои се направени 1.348 тестирања, соопшти Министерството за здравство кое регистрираше и шест починати...

Радовишко здружение ќе добие 12 илјади евра од Владата за мерки за справување со КОВИД-19 кризата

Здружението Културно хуманитарна организација на Турците од Источна Македонија - Радовиш е единственото граѓанско здружение или фондација од Југоистокот кој е на списокот за добивање...

8 починати и 134 нови позитивни на коронавирус во земјава за последните 24 часа

Во последните 24 часа се регистрирани 134 нови случаи на КОВИД-19 од направени 1.173 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Од новите случаи, 97 се...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Д-р Венко Филипче од Кавадарци: Се среќавам со преку 200 луѓе...

Носителот во изборна единица 4, Д-р Венко Филипче денес во Кавадарци се сретна со голем број граѓани. Разговараше со пензионерите, дијабетичарите и здравствените работници...