дома тагови горива

таг: горива

Значително поевтинување на горивата од полноќ, Регулаторна ги објави новите намалени цени

Цените на горивата се намалуваат вечерва од полноќ, соопшти Регулаторна комисија за енергетика. Цената на ЕУРОСУПЕР 95 се намалува за два денари и ќе изнесува...

Бензините поевтинуваат, дизелот поскапува – Регулаторна ги соопшти новите цени

Mалопродажните цени на нафтените деривати согласно Методологијата за формирање на цените, се намалуваат во просек за 0,28%. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР...

Второ зголемување на цените на горивата оваа недела, најмногу кај дизелот – објавен новиот ценовник

Од денеска бензините се поскапи за половина денар, а дизелот за 3 денари. Ова вонредно зголемување на цените се должи на измените на Законот...

Од вечерва на полноќ поскапуваат бензините – Регулаторна го објави новиот ценовник

Според последната одлука на РКЕ бензините од вчерва на полноќ ќе се продаваат за  половина денар  повеќе од претходната недела, додека цената на дизелто...

Поскапуваат горивата од ноќеска на полноќ, Регулаторна ги соопшти новите цени

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за денар до 1,5 денари за литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ). Со...

Од вечерва на полноќ поскапуваат горивата, Регулаторна ги соопшти новите цени

Регулаторната комисија за енергетика ги соопшти новите цени на нафтените деривати кои ќе стапат на сила од полноќ. Малопродажните цени на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на...

Поевтинува бензинот – Регулаторна го објави новиот ценовник на горивата за оваа недела

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинуваат за половина денар по литар, а цената на дизел горивото останува иста, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика...

Бензините и дизелот од вечерва на полноќ со нова цена, Регулаторна гo објави ценовникот за ова недела

Со најновата одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Ново поскапување на горивата, Регулаторна комисија ги објави малопродажните цени

Цената на горивата од ноќеска на полноќ се зголемува за половина до 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ). Со одлуката...

Горивата од синоќа на полноќ поскапеа, Регулаторна ги објави новите цени на бензините и нафтата

Бензините и дизелот од ноќеска на полноќ поскапеа за 3,5 денари по литар, соопшти Регулаторната комисија за енергетика. Така, Еуросупер од 95 октани  се продава за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Оглас: Се продава стан во Струмица на улица „Кољо Орцев“...

Се продава стан на улица „Кољо Орцев“ бр 8  во Струмица со имотен лист бр 54714. Станува збор за стан бр 1 со стамбен...