дома тагови Втора лига

таг: Втора лига

Беласица го доби распоредот на дуелите од Втората лига Исток, за камбек во елитата стартува со радовишки Детонит

Во „ФФМ денеска беше одржана ждрепка и одреден распоредот на натпревари за новата натпреварувачка сезона во ВТОРА македонска фудбалска лига која и ова година...

Беласица гради тим за успех во Втора лига и враќање во елитата, ангажираше дури 11 млади играчи

Струмичка Беласица ги финишира подготовките за стартот на новата првенствена сезона во Втората Фудбалска лига, чии натпревари треба да започнат на 28 август. Синобелите...

Првото струмичко кошаркарско дерби од Втората лига го доби КК Струмица кој славеше против КК Ролинг 08 (фото)

Во рамките на осмото првенствено коло од Втората кошаркарска лига Исток се сретнаа двата струмички кошаркарски клуба КК Струмица и КК Ролинг 08. Во...

КК Струмица во гости го надигра Куманово, славеше победа со 16 поени разлика

Второлигашот Струмица во рамките на третото првенствено коло во својата група ја забележа првата победа ова сезона и тоа во гости кај Куманово. Избраниците...

Заради коронавирусот и ФФМ ги забрани сите фудбалски натпревари во Македонија на неодредено време

Натпреварувачката комисија во рамки на Фудбалската федерација на Македонија донесе одлука за прекин на сите натпревари и лиги на неодредено време. Ова значи дека...

KK Струмица во сабота во СОУ ,,Никола Карев’’ игра против ТФТ Скопје за превземање на првото место во Втората...

Викендов продолжуваат натпреварите од Втората кошаркарска лига каде што вниманието го привлекува мечот во Струмица каде се среќаваат двете најдобри екипи од источното друштво....

Гевгелиски ,,Кожуф” ги почна подготовките за пролетниот дел и нема да се откаже од првите две места кои водат...

Гевгелиски ,,Кожуф’’ ги започна подготовките за пролетниот дел од првенството и нема да се откаже од борбата за пласман на првите две позиции во...

Нова победа на второлигашот Струмица, славеше над Спарта во Скопје – кош шоу на Абрашев и Димитриев

Тимот на КК ,,Струмица''  кој се натпреварува во источната Втора лига забележа нова победа со која остануваат во игра за камбек во елитата. Славеа...

Второлигашот Струмица ги најави амбициите за камбек во елитата, славеше и против Баскет Кам

Кошаркарите на Струмица забележаа нова победа со која остануваат во игра за првата позиција во Втората Лига Исток. Во салата при СОУ Никола Карев...

Беласица есенски лидер во Втората лига Исток и отворено најавува камбек во Прва лига

Фудбалерите на Беласица со победа над радовишка Плачковица од 4:2 го заврши есенскиот дел од првенството. Мирчевски во два наврати, Размоски и Марков беа...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тешко повреден возач на мопед во сообраќајка на патот Еднокуќево –...

Вчера во 19.10 часот во СВР Струмица било пријавено дека на локален пат помеѓу селата Еднокуќево и Моноспитово, струмичко, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко...