дома тагови Виктори волеј

таг: Виктори волеј

Струмица Жени по втор пат со победничко оро против Виктори а Наковски успеа да слави во Скопје против...

Одбојкарките на Струмица жени, дебитантот во прволигашкото натпреварување повторно забележаа победа против градскиот ривал Виктори Волеј. Во спортската сала Парк во Струмица, девојките на...

Струмица Ж. со една нога во Куп полуфиналето, Наковски и Виктори билетите ќе ги барат во реваншите, Џио пак...

Екипата на Џио Струмица службено се пласираше во полуфиналето од Купот откако тимот на Дибра Волеј не дојде во комплетен состав на двата закажани...

Три струмички екипи остануваат во борба за титулата одбојкарски Шампионки – заврши првата фаза од првенството

Со одигрување на 11 тото првенствено коло од Првата женска одбојкарска лига познати се тимовите кои ги продолжуваат натпреварите за освојување на титулата.  Струмица...

Макс со сервис му оддржа лекција на УГД Штип , Виктори убедливо го искачи Пелистер во Битола

Македонија Макс дојде до третата победа во првенството. На свој терен го надигра УГД од Штип во рамките на претпоследното коло од Првата женска...

Струмица Жени ита кон врвот, го совлада и битолски Пелистер, Наковски и Виктори со порази

Одбојкарките на Струмица Жени ја забележаа седмата  победа во првенството со која се зацврти зад водечката тројка и отворно најавува пласман во плеј офот...

Наковски против Работнички за пол позиција, Виктори го чека Вардар а Струмица Пелистер

Одбојкарките на Наковски Волеј утре го играат мечот на есенската полусезона. На свој терен го пречекуваат тимот на Работнички Скопје кој се смета за...

Девојките на Наковски славеа во Кичево и станаа лидерки во Прва лига – со победа се враќа и Виктори...

Одбојкарките на Наковски и Виктори Волеј забележаа убедливи победи на гостувањата во рамките на редовното четврто коло во Кичево и Тетово со што се...

Наковски Волеј убедлив против Струмица Жени во локалното дерби, Виктори славеше во Кичево, Макс со пораз дома

Одбојкарките на Наковски Волеј ја забележаа втората победа во првенството откако во исполнетата сала при СОУ ,, Димитар Влахов'' во Струмица убедливо славеа против...

Струмица Жени го доби првото локално одбојкарско дерби против Виктори Волеј, Македонија Макс славеше против Ускана

Стартуваше македонскиот одбојкарски шампионат во женска конкуренција во кој Струмица партиципира со четири екипи. Ждрепката посака уште во првото коло да се сретнат два...

Одбојкарско селфи за седмата победа во низа – Македонија Макс пролетва не знае за пораз

Одбојкарките на Македонија Макс ја забележаа и седмата првенствена победа ова сезона. Викендов во салата при ООУ Видое Подгорец во Струмица славеа победа против...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Постигнат договор за откупната цена на компирот – блокада на патот...

Земјоделците од населените места Иловица и Штука, ги отстранија блокадите кон населените места откако денеска во соработка со дополнителниот заменик министер за земјоделство Цветан...