дома тагови британска амбасада

таг: британска амбасада

Инспекторатот за животна средина објави платформа како и каде да се пријави загадување

Граѓаните кои ќе видат или констатираат загадување на животната средина каде што живеат, можат да пријават загадување во два чекора до Државниот инспекторат за...

Млади струмичани предводени од ,,Новус” изработија мурал како благодарност кон здравствените работници за борбата против ковид-19

Ученици од СОУ Јане Сандански предводени од авторката Јана Мицева насликаа мурал на ѕид во училишниот двор, со кој сакаат да се заблагодарат на...

Британската амбасадорка Галивеј со синот и ќерката играше фудбал со девојките на Тиверија и повика на родова еднаквост во...

Британската амбасадорка Рејчел Галовеј како и преставници од британската амбасада  во земјава, ги посетија фудбалерките на ЖФК ,,Тиверија’’ во Струмица кои тренираа на стадионот...

Британската амбасадорка Галовеј се фотографираше и делеше подароци на учениците во Струмица кои собираа пластични шишиња

Британската амбасадорка во земјава Рејчел Галовеј која е во работна посета на општина Струмица, ги поздрави струмичките основци кои денес се вклучија во еко акцијата...

Во петок во Струмица ќе биде изведена инклузивната танцова претстава ,,Пепелашка’’ на Еурека од Скопје

Околу 90 тина учесници членови на ,,Еурека’’ но и лица со попречености, во петок на 21 Февруари во Центарот за култура Антон Панов во...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Гевгелија идната недела ,,АРТ УМ“ фестивал – ќе се спои...

На 21 и 22 јуни 2024 година во Гевгелија ќе се одржи мултимедијален фестивал АРТ УМ . Овој фестивал ќе вклучува широк спектар на...