дома тагови БК Бучим

таг: БК Бучим

Радовиш може да има успешни приказни со борењето, кажа градоначалникот Ристов кој ги прими надежите на БК Бучим

Кадетите на БК Бучим од Радовиш кои се меѓу најдобрите во земјава во својата конкуренција беа примени од страна на градоначалникот а Радовиш Ацо...

Џудистката Гоцевска и боксерот Василев најдобри спортисти на Радовиш за 2021, борачите од Бучим најдобри кај младите(фото)

Благица Гоцевска од Џудо клуб „Сенсеи“ и Мирко Василев од Муаи Таи клуб „КОМБАТ“ се избрани за спортисти на општина Радовиш за минатата година. ...

Борачите на Бучим од Радовиш кои на Медитеранските игри во Грција освоија 6 медали, ги прими градоначалникот Ристов

Членовите на БК Бучим од Радовиш кои учествува на Медитеранските игри во Грција а каде освоија шест медали и достоинствено го преставија македонското борење,...

Радовиш ги избра најдобрите и најуспешни спортисти, екипи и тренери на општината за 2019 тата

Општина Радовиш ги прогласи најуспешните и најдобрите во спортот за минатата година. На традиционалната манифестација ,,Избор на спортист’’ беа доделени наградите и плакетите за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Објавена програмата за „Струмичкиот карневал 2023“ кој ќе се одржи од...

Организациониот одбор на струмичкиот карневал, ја објави Програмaта за годинашново издание. Карневалските денови почнуваат на 22 февруари кога клучот на градот од страна на...