MOZZART стана спонзор на ФК Академија Пандев од Струмица, потпишан договор за соработка

774

Продолжува соработката на компанијата Mozzart со фудбалските прволигаши во Македонија, а логото на оваа компанија ќе се најде и на дресовите на ФК Академија Пандев, тим во сопственост на македонската фудбалска легенда Горан Пандев. Mozzart во изминатиот период активно го поддржува домашниот спорт преку спонзорство на различни спортски колективи.

„Голема благодарност до компанијата Mozzart која влегува како спонзор на ФК Академија Пандев и ќе биде ексклузивен бетинг партнер на клубот. Морам да напоменам дека Mozzart е прва компанија која го препозна нашиот клуб како успешна приказна и самоиницијативно ни достави барање за соработка и да помогне во развојот и остварување на амбициите на клубот. Се надеваме дека оваа наша соработка ќе трае долги години, а компанијата Mozzart ќе продолжи да биде голем поддржувач на спортот во нашата земја.“ – изјави Сашко Пандев, член на Управниот одбор и капитен на тимот.

MOZZART е голем помагател на спортот во регионот. Спонзор е и на Фудбалската федерација на Србија, Одбојкарската федерација на Србија, ФК Црвена Звезда, ФК Напредак, Раднички Крагујевац, Спартак, ФК Војводина, ОК Војводина, РК Војводина, КК Мега, ФК Железничар, Зрињски,  Кошаркарската федерација на Србија, КК Борац Чачак, КК Партизан…

Во Македонија, оваа компанија е спонзор на РК Еурофарм Пелистер и ФК Шкупи.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.