Креативно видео на One Way Dance Studio за проектот Human како најава за својот настап на СОФ 2020

Струмичкото танцово студио One Way утре ќе одржи свој настан на СОФ 2020. Taнцовата претстава Човек/Human ќе се одржи на 27 август во летниот...

,,Глумиме” е новиот сингл на Александра Јанева кој го промовираше со видео спот !

Струмичанката Александра Јанева на Youtube го објави новиот сингл со видео запис насловен ,,Глумиме''. Станува збор за песна, на која како автори на музиката...

Дечиња од ООМУ „Боро Џони“ од Струмица пееа со Јелена Томашевиќ на нејзиниот концерт во Скопје (видео)

Детски хор при ООМУ ,,Боро Џони'' од Струмица беа специјални гости на концертот на Јелена Томашевиќ во Скопје. Тие со неа како вистински професионални...

Утре и задутре во Дојран – „Д фестивал“ со десетина бендови и изведувачи

Утре 13 ти август во Дојран почнува единаесеттото издание на музичкиот фестивал „Д фестивал“ кое годинава ќе трае два дена и ќе се одвива...

Стартува Струмица Опен Фест 2022, ќе има култура и забава, спорт и рекреација и музички концерти

Со концерт на стари македонски евергрини и шлагери во изведба Љубомир Митровски, Денис Кирчанов, Боби Ѓошиќ, Игор и Даме во малиот градски парк во...

Утре во Дојран почнува ,,Мандра фестивал” ќе има продолжение наредниот викенд

Под мотото,, Еден фестивал за сите генерации'' утре стартува второто издание на ,,Мандра фестивал'' кој годинава ќе се реализира во два термини. Како што...

Илјадници посетители на Get EXITed забавата во Струмица – догодина најавени две вечери (ФОТО)

Забавата Get EXITed ја наполни Струмица со илјадници посетители од повеќе градови од земјава, но и соседните држави. Започна околу 21 часот а траеше дораните утриснки...

Утре во центарот на Ново Село ,,Пролетен Концерт” со италијанска опера, македонска музика но и локални специјалитети

Во организација на Советот на општина Ново Село и градоначалникот Ѓорги Божинов, утревечер со почеток во 20 часот во центарот на Ново Село ќе...

Звучни имиња ќе настапат на Get EXITed забавата во Струмица која ќе биде во големиот парк на 7 септември

Познати светски и регионални музички имиња ќе настапат на првата Get EXITed забавата која ќе се одржи на 7 септември во големиот парк во...

Од утре музичкиот дел на Струмица Опен Фест 2022 – пет вечери со многу музика и забава

 Од 15.08  (понеделник) со концертот на летната школа за гитара започнува неделата на музички концерти во рамки на програмата Струмица Опен Фестивал 2022 Оваа година со огромно...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Радовиш доби ,,Европска ознака за добро управување” согласно стандардите на Советот...

Општина Радовиш доби признание за добро управување од Советот на Европа и покажала високо ниво на суогласеност со начелата на доброто демократско управување. Станува...