Фото – Разголени танчерки играа самба и румба на првата музичка вечер на Струмица опен фест кој траеше до...

На струмичкиот плоштад почнаа музички вечери од Струмица Опен Фест. Синоќа неколку илајди гости и посетители уживаа во настапите на повеќе музички групи и...

Четкар од Струмица опен Фест – Со ваква позитивна енергија полесно ќе ја надминеме пандемијата (видео)

Светски реномираниот гитарист Владимир Четкар приреди вистинско шоу со својот секстет на СОФ 2020. Во енергичните изведби на неговата авторска музика уживаа сите посетители. „Во...

Во Дојран почнува тридневниот Д Фестивал, на шест сцени ќе настапат над 50 музички имиња од цел свет

Денеска стартува деветото издание на Д фестивал на брегот на Дојранското Езеро и до недела ќе нуди целодневна музичка програма која ќе биде распоредена на шест сцени...

Јовче Пандев ја промовираше ,,Вина Девица’’ – песна со блуз и кантри призвук (видео)

Младиот Јовче Пандев деновиве го промовираше својот нов сингл со видео спот насловен ,,Вина Девица’’ песна која има блуз кантри призвук. Пандев е автор на...

Животот е Ваш, не грижете што ќе кажат другите – Иљачев од Богданци со порака во синглот ,,Уживам’’ (ВИДЕО)

Влатко Иљачев од Богданци кој сега во музичките води настапува под името Валдера денововие објави нов сингл заедно со видео запис во кој го...

Хитот ,,Еве ме пак’’ Јанева го испеа со 25 музички таленти и фанови во карантин, сакам да ги слушнете...

За време на карантинските денови Александра Јанева реши да направи нова верзија на синглот „Еве ме пак“ заедно со 25 млади музички таленти, солисти...

Игор Џамбазов со Гуру Харе и Јовче Пандев ги отвараат музичките вечери на СОФ 2019 – еве кој се...

Од петок 9 август почнуваат музичките вечери од годинашново издание на Струмица опен фест и тоа на сцената кај Чешмичката кај градскиот парк. Честа...

Струмичанката Сања Димова се пласираше во следниот круг од шоуто ,,Ѕвездите на Гранд’’

Сања Димова од Струмица успеа преку бараж да се пласира во третиот круг од балканското шоу ,,Ѕвездите на Гранд’’. Таа се престави со македонската...

,,Сеуште сум слободен, за жал’’ вели голманот на Арсенал Дени Илиев кој наполни 24 години

Голманот на младинскиот состав на топчиите, струмичанецот  Дејан Илиев го прослави 24 тиот роденден во кругот на колегите од Арсенал но и пријатели во...

Легендаранта ,,Под кулите на Струмица’’ со нова верзија на дуото Дац-Митевски заедно со Перо Христов и Распеани Струмичани

Mузичко дуо Драган Спасов-Дац и Александар Митевски ja преработија легендараната струмичка песна ,, Под кулите на Струмица’’ со која ги пренесуваат убавините на градот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Тројца повредени во сообраќајка на патот Валандово – Струмица, во возилото...

Вчера во СВР Струмица било пријавено дека на регионалниот пат Валандово – Струмица се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко моторно возило „ауди а8“ со...