Павле Витанов победник во шоуто „Никад није касно“ – доби над 44 000 онлајн гласови од цел свет

Струмичанецот Павле Витанов ја однесе победата на онлајн гласањето во шоуто „Никад није касно“. Тој доби дури над 44 илјади гласови или 34,5 одсто...

Славица Ангелова го доби автомобилот по победата во „Ѕвездите на Гранд“ – наскоро песна и спот (ФОТО)

Уметничкиот директор на „Гранд продукција“, Саша Поповиќ и ги додели клучевите од автомобилот Фиат ТИПО на Славица Ангелова од Струмица, победничката на „Ѕвездата на...

Павле Витанов ја отпеа ,,Розо моја“ за можна победа во шоуто „Никад није касно“ – еве како да гласате...

Струмичанецот Павле Витанов со изведба на песната ,,Розо моја“ се бори за победа во музичкото ТВ Шоу ,,Никад није касно“. Тој доби позитивни критики...

Капитенот на Академија Пандев – Томче Илиев се сврши, на колена ја побара Љупка за жена ( ФОТО )

Фудбалерот и капитен на струмичкиот прволигаш Академија Пандев – Томислав Илиев стави крај на ергенскиот живот. Тој деновиве ја побара за жена својата сакана...

Имав трема кога ја побарав за жена, голманот на Арсенал Дени Илиев од Струмица се сврши !

Голманот на Арсенал Дени Илиев имал трема кога со свршенички прстен ја побарал за жена  Нина Стојменовиќ со која веќе извесен период заедно живеат...

Оливера Пепиќ од Струмица со ,,Вечера кај кралица“, избрана за највешта жена во Македонија (фото)

Оливера Пепиќ од Струмица - членка Организацијата „Вешта жена“ Струмица на Републичката манифестација за избор на највешта жена во подготвување храна и аранжирање и...

Филмот за ,,македонскиот Елвис Присли” од струмичко Куклиш прикажан на Ал Џазира Балкан фестивал (видео)

Документарниот игран филм „Сонцето не грее на сите страни“, во режија на Глигор Кондовски, завчера беше дел од програмата „Еј-џej-би индустри – Денови на...

Фудбалерот Стоилов се сврши, Марија ја побара во кајче во центарот на Баку Азербејџан

Екс фудбалерот на Академија Пандев  Ѓорги Стоилов од Иловица  кој летово потпиша двогодишен договор за прволигашот Зира од  Азербејџан се сврши со Марија Андонова...

Славица Ангелова од Струмица победник во музичкото ТВ шоу „Ѕвездите на Гранд“

Струмичанката Славица Ангелова победи во телевизиското музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ каде учествуваа вкупно 17 кандидати. Таа во последниот финален круг се соочи со Драган Ѓуриќ...

Славица Ангелова од Струмица го остави жирито без коментар, со 6 гласа директно во третиот круг на „Ѕвездите на...

Славица Ангелова од Струмица со одличната изведба на песните ,,Златни дан“ од Бисера Велетаниќ и  „Колена“ од Кристина Ковач обезбеди пласман во третиот круг...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Судиски бандитизам – денешното сценарио во Голема Речица е за Оскар,...

Денешното судиско сценарио ќе беше номинирано за Оскар. Вака реагираат од ФК Детонит Плачковица од Радовиш по денешниот натпревар во Голема Речица каде претрпеа...