Јордан Митев ги собра и развесели пред Бадник и Божиќ македонските печалбари во „Сонце’’ (фотогалерија)

Цели шест часа траеше Печалбарската вечер во ресторанот ,,Сонце’’ кај Борисово општина Ново Село, каде се собраа стотоци иселеници кои живеат и работат во...

Сања Димова од Струмица го воодушеви жирито на ,,Ѕвездите на Гранд’’, за ментор ја доби Цеца

Струмичанката Сања Димова која има 20 години и студира музичка академија го воодушеви жирито на музичкото балканско шоу ,,Ѕвездите на Гранд’’ . На ова...

Гевгеличанката Ана Брзанова блесна на „Top Models of the World 2020“ во Египет и освои титула (фото/видео)

Изминативе денови во Хургада Египет се оддржа престижниот „Top Models of the World 2020“, каде преставничка од Македонија беше 19 годишната Ана Брзанова од Гевгелија....

Јордан Митев среде Милано запеа ,,За тебе” и сними видео запис а во Македонија снима спот за новиот сингл...

Јордан Митев деновиве го промовираше спотот за песната ,, За тебе'' кој што го снимаше во Милано - Италија. Станува збор за авторска песна...

Видео од настапот со кој Ленче Кукиќ повторно доминираше во „Никогаш не е доцна“ – овации од публиката и...

Ленче Кукиќ од групата ,,Јупитер'' повторно блескаше на сцената на балканското музичко шоу ,,Никогаш не е доцна'' и се пласираше во завршницата од ова...

Друштвото ,,Пирок’’ од забавата во Швајцарија собра 11 илјади франци за лекување на десет лица во Македонија

Членовите на Македонското друштво  Пирок од Швајцарија собраа околу 11 илјади швајцарски франци на хуманитарната забава посветена за собирање донации за лекување на десет...

Жителите на Ангелци организираа СЛАВА за да се видат сите на едно место после повеќе години (фото)

Жителите од Ангелци - општина Василево и сите што потекнуваат од ова населено место или пак се на времена работа во странство, организираа ,,Ангелска...

Друштвото Пирок организира музичка забава во Швајцарија и собира донации за лекување на десет лица во Македонија

Членовите на Македонското друштво  Пирок од Швајцарија во сабота на 16 ноември организираат голема хуманитарна забава на која ќе се собираат донации за лекување...

Градоначалникот на Ново Село Ѓорѓе Божинов се сврши !

Градоначалникот на општина Ново Село Ѓорѓе Божинов се сврши со Надица Стојчева од Струмица со која веќе подолг временски период беа во врска. Тој...

Ангел Јовевски и Орце Трајанов од Радовиш објавија свој ковер на ,,Магдалена’’ од Оливер Драгоjевиќ (видео)

Тандемот Ангел Јовевски и Орце Трајанов од Радовиш објавија ковер на легендарниот хит на Оливер Драгоjевиќ ,, Молитва за Магдалена’’ во кој доминира гласот...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Радовиш доби ,,Европска ознака за добро управување” согласно стандардите на Советот...

Општина Радовиш доби признание за добро управување од Советот на Европа и покажала високо ниво на суогласеност со начелата на доброто демократско управување. Станува...