26 фирми од Струмица, Гевгелија, Радовиш и Валандово зеле пари од државата ама не исплатиле плати на работниците

Вкупно 26 фирми-даночни обврзници од Југоистокот односно од Струмица, Гевгелија, Радовиш и Валандово зеле помош од државата за да исплатат плати на вработените заради...

Во групата што криумчареле мигранти и жители од Богородица, Ново Конско, Богданци, Селемли, Јосифово и Марвинци, МВР им поднесе...

МВР сузби организирана група за криумчарење мигранти во која учествувале и лица од гевгелиските населени места Богородица и Ново Конско, валандовските Јосифово и Марвинци...

Фото – Кочулските водопади кај Валандово станаа достапни како нова туристичка атракција

Заврши уредувањето на пристапот до Кочулските водопади на Беласица кои се на територијата на општина Валандово, со што овие природни убавини станаа достапни за...

65 граѓани од Гевгелија, Струмица, Валандово и Радовиш ќе добијат прекршочни оти не носеле маски

Полициските службеници при СВР Струмица кои го покриваат Југоисточниот регион во последните 24 констатирале дека 65 граѓани од овој дел на државата не се...

Жители на Гевгелија, Струмица и Валандово меѓу најбогатите во земјава за 2018 по бруто приходи но и од земјоделие,...

Според остварените бруто приходи во 2018 та година, во 10 те најбогати граѓани во земјава се и жители на Гевгелија и Струмица соопшти УЈП...

Прв случај на КОВИД-19 во Богданци и нов позитивен во валандовско, во последните 24 часа нови 164 лица со...

Во последните 24 часа регистрирани се 164 нови случаи позитивни на КОВИД-19 во земјава објави министерството за здравство. Според денешната статистика на Институтот за...

Тракторист од гевгелиско Давидово, тешко повреден при удар од мерцедес кај валандовско Удово

Вчера попладне околу 17.30 часот на регионалниот пат кај населеното место Удово валандовско се случила сообраќајка помегу патничко моторно возило мерцедес и трактор ИМТ...

24 лица од Струмица, Радовиш, Валандово и Гевгелија не го почитувале синоќешниот полициски час

Вкупно 24 лица од Струмица, Радовиш, Валандово и Гевгелија биле затекнати од страна на униформирани полициски службеници, надвор од своите домови за време на...

Над 800 граѓани од Југоистокот сториле прекршок оти неноселе маски, најмногу во Струмица, Гевгелија и Радовиш

Над 800 граѓани од Југоистокот, досега биле затекнати од полицијата како не носат заштитни маски или опрема за лична заштита на лицето од воведувањето...

Нови заболени од Ковид-19 во Струмица, Гевгелија и Валандово, за последните 24 часа 173 новозаразени во земјава

Во последните 24 часа регистрирани се 173 нови случаи на заболени од Ковид-19 објави министерот за здравство Венко Филипче . Во дневната статистика нови...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Во Струмица, Гевгелија и Радовиш по 4 нови позитивни лица од...

Во последните 24 часа се направени 1397 тестирања, а регистрирани се 140 нови случаи на ковид-19. Како што објави министерството за здравство новите случаи...