Во општините Струмица и Богданци ќе се санираат полски патишта, Николовски ги додели договорите

Со пари од МЗШВ до крајот на јули 2023 тата во општина Струмица и Богданци треба да се санираат полски патишта во должина од...

Сарамандов: Ѓуркова е разрешена бидејки добро е да ја наследи ново лице со нова енергија

Жулиета Ѓуркова е разрешена бидејки градоначалниците од Југоистокот биле на став дека по 14 години раководење добро е да ја наследи ново лице кое...

Шапов: Пожарот кај Ѓавoто е ставен под контрола, благодарност до сите што се вклучија во гаснењето

Пожарот што избувна вчера (24.07.2022 год.) околу 13.30 часот во атарот на село Ѓавато е успешно изгаснат, односно под контрола и нема нови жаришта....

Пожарот кај Погана кој се закануваше на Ѓавото и Богданци е ставен под контрола, соопшти ЦУК

Пожарот што почна кај месноста Погана меѓу Гевгелија и Богданци после целовечерна битка на ангажираните сили е ставен под контрола и се догасува, соопшти...

Пожар меѓу Богданци и Гевгелија кај ,,Погана”, за утре најавено гаснење и со армиски хеликоптер (видео)

Попладнево избувна пожар на локалитетот Погана помеѓу Гевгелија и Богданци . Според Центарот за управување со кризи пожарот се појавил во поле кој подоцна...

Кај „Каменот” во Богданци во товарно возило откриени 86 мигранти, возачот приведен

Службеници од Полициската станица за граничен премин и граничен надзор „Стар Дојран”, синоќа во 23.30 часот кај место викано „Каменот” во Богданци, го лишиле...

Полицијата приведе жител од Богданци, осомничен e за тешка кражба

Вчера во 16.00 часот во Богданци, полициски службеници од Полициската канцеларија Богданци го лишиле од слобода Џ.П.(46) од Богданци поради сомнение за сторено кривично...

Синоќа на обиколницата Богданци кај крстосницата ,,Луда Мара” во сообраќајка загина возач на мопед

Синоќа околу 01.00 часот по полноќ во полицијата било пријавено дека на регионалниот пат регионалниот пат - обиколница Богданци се случила сообраќајка меѓу мопед и...

Тешко повреден жител од Стојаково откако синоќа со возило излетал од патот

На 02.06.2022 во 00.20 часот во ОВР Гевгелија било пријавено дека во село Стојаково, Г.А.(58) од ова населено место управувајќи патничко моторно возило „цитроен“...

Утврдени приоритетите што да се работи во Југоистокот со милион евра што ги обезбеди ЦРПЈР

Утврдени приоритетните проекти кои ќе се реализираат во Југоистокот со пари обезбедени од Центарот за развој на овој плански регион од Швајцарската агенција за...

НАЈПОПУЛАРНИ

СЛУЧАЕН ИЗБОР

Пандевци славеа против Раднички од Ниш во контролка на подготовките во...

Фудбалерите на Академија Пандев кои се наоѓаат на подготовки во Анталија  забележаа победа во вториот контролен меч кои го имаат на програмта во Турција....