Ѕвездичките од фестивалот ,,ЈОЈО’’ од Струмица со фантастични пораки преку одличната изведба на хитот ,,Heal the world’’

1412

Ѕвездичките од музичкиот детски фестивал ,,ЈОЈО’’ од Струмица со интерпретација на хитот на Мајкл Џексон ,,Healt the world’’ испратија порака да се седи дома и преку песна и насмевки да се испратат желби за посреќни денови. ЈОЈО ѕвездичките велат дека во секоја од нив тлее желба за среќен свет и одлучија секоја од своите домовите да се приклучи на песната од Џексон која ја носи пораката да се излечи светот и да се направи подобро место за сите, за целиот човечки род.

Во видеото изработено во соработка со  ТВ Канал Вис. дечињата упатуваат порака седи дома биди и ти јојо херој а  пеат: Тина Русева, Вања Лазарова, Јулија Ангелова, Рони Манчева, Викторија Колева, Зорица Ѓоргиева, Ива Спасова, Марија Панчурева, Теодора Сретеновиќ, Ангела Крстева, Анастасија Цамбулева, Александра Тошева, Драгана Костова, Славица Томова. Сите тие апелираат на одговорност но и грижа за иднината на најмладите генерации.

Идејата и организацијата е на тимот на фестивалот „ЈОЈО” кое досега има продуцирано околу 80 песнички

 

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.