Четири населени места во општина Гевгелија утре (трети ноември) – два часа без електрична енергија

1263

Утре, 3 ноември, 2021 година, прекин во електроснабдувањето ќе имаат корисниците во населените места: Давидово, Петрово, Габрово и Миравци, објави општина Гевгелија на својата веб страна. Прекинот ќе започне во 09:00 часот, а ќе трае до 11:00 часот, поради реализација на инвестиционите зафати за подобрување на квалитетот во снабдувањето со електрична енергија.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.