Филип Ангов од Гевгелија преку бараж со пласман во третиот круг на шоуто „Ѕвездите на Гранд“

3198

Младиот Филип Ангов од Гевгелија го продолжи своето учество во музичкото шоу ,,Ѕвездите на Гранд“ откако во баражот го освои симпатиите на продукциското жири. Тој во вториот круг се престави со песните ,,И сад ме по теби познају“ од Ал Дино и „Откачи“ од Мира Шкориќ на чии интерпретации работеше со својот ментор Марија Шерифовиќ.

По настапот Ангов од Гевгелија доби четири гласа. Доби и критики но и пофални зборови од дел од жирито но не доволно за да обезбеди директен пласман во третиот круг во конкуренција со Нилвеса Хајдаревиќ од Виена Австрија

,, Филип беше добар но очекувавав повќе од тебе. Ти се сушеше грлото а имаше и трема и страв. Имаш добра песна за бараж и тоа е супер,, му кажа Шерифовиќ

фото: www.grand.nova.rs

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.