Фатена група од 48 мигранти од Бангладеш кај струмичко Костурино – префрлени во транзитниот центар во Гевгелија

1846

Во координирана акција на полициски службеници од СВР Струмица и регионалните центри ,,Исток” и ,,Југ” синоќа пред полноќ била откриена група од 48 мигранти кај населеното место Костурино струмичко

Според известувањето од СВР Струмица, станува збор за мигранти од Бангладеш кои биле фатени кај Сува река во атарот на селото Костурино. Сите мигранти биле пренесени во привремениот транзитен центар во Гевгелија

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.