Утре во Дојран почнува ,,Мандра фестивал” ќе има продолжение наредниот викенд

744

Под мотото,, Еден фестивал за сите генерации” утре стартува второто издание на ,,Мандра фестивал” кој годинава ќе се реализира во два термини. Како што е објавено звучни музички имиња се очекува да настапат на 15 и 16 јули но и на вториот термин  на 22 и 23 јули .

,,Идејата на фестивалот e да ги обедини сите генерации на еден фестивал и да го понуди на публиката најдоброто од Балканската музичка сцена. Тој ќе се реализира на паркигнот ,,Гранит” во Дојран,, велат организаторите.

Оваа година на „Мандра Фестивал“ се очекуваат: Ацо Пејовиќ, Јоце Панов, Наташа Беквалац, Рибља Чорба, ТАСКО, Црвена Јабука, THCF, Тони Зен, Ивона Јо, Реља, Антониа Гиговска и Владо Јаневски.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.