Тешко повреден возач во сообраќајка во Гевгелија, соопшти МВР

3116

Вчера во 09.34 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на крстосница од булевар „Гевгелија“ и стар магистрален пат М1 во Гевгелија се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило „фолксваген голф“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од И.Б.(72) од село Ѓавато, општина Богданци и патничко моторно возило „мерцедес“ со гевгелиски регистарски ознаки, управувано од Л.А.(27) од село Богородица, гевгелиско.Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот И.Б., констатирани во Медицински центар Гевгелија. Увид на местото извршила екипа на Полициската станица Гевгелија, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.