Струмичките пожарникари гасеа запалено патничко возило на патот Муртино – Сачево

575

Струмичките пожарникари денеска на локалниот патен правец Муртино-Сачево интервенираа на запалено патничко возило при што не дозоволија проширување на пожарот. Како што објавија на својата ФБ страна направена е значителна матријална штета.

,,Денес, (вторник) 01.08.2023 година во 09.30 часот, на патот помеѓу селата Муртино и Сачево, ТППЕ Струмица со 1 ПП возило и 3 пожарникари – спасители интервенираше на гасење на запалено патничко моторно возило.Пожарот беше во разгорена фаза при што е спречено негово натамошно ширење.Причинета е значителна материјална штета,, стои во објавата на струмичките пожарникари

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.