Струмичка Тиверија девет пати ја тресеше мрежата на Топ Гол во Битола и стана лидер на табелата

868

ЖФК Тиверија од Струмица во рамките на 8 то првенствено коло славеше убедлива победа во Битола против Топ Гол. Струмичанки девет пати ја тресеа мрежата на домакините со што се пробија на лидерската позиција на прволгиашката табела каде имат подобра гол разлика од Скопје 2014 кој има исто така ист број бодови.

Ова беше 6 та победа за струмичанки во која Шебек, Јанков и  Николовска постигнаа по 2 гола а  Бошеска, Велкова С. и Панеска по еден гол. Годинава првенството е доста израмнето по квалитет. Дури 6 екипи претендираат за титулите со оглед на распоредот од досегашниот тек на првенството

Овој викенд победа славеа и младинките на ЖФК Тиверија и тоа со 10:1 на гостувањето во Охрид кај Биљанини Извори. Василева со 3, Велинова Јосифова и  Мурвет постигнаа по 2 гола а како стрелец се запиша и Бојкова . Младинскиот состав на струмичка Тиверија имаат маскимален ефект. Од 4 меча четири победи .

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.