Струмичанката Славица Ангелова ја понесе наградата најдобар дебитант на Макфест 2019 ( видео од песната)

1987

Струмичанката Славица Ангелова ја понесе наградата за најдобар дебитант на годинашново издание на фестивалот на забавни мелодии Макфест во Штип. Таа ја отпеа песната на Иван Јованов, Јован Јованов и Елвир Мехиќ, насловена „Љубовта не боли“. Славица повторно доби гласови од публиката со кои се пласираше во финалната вечер.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.