Горан Пандев и македонските репрезентативци донираа за Фондот за здравство во битка против коронавирусот

2521

Македонската фудбалска репрезентација заедно со стручниот штаб донираа 30.000 евра за Фондот за здравство во битката со коронавирусот во знак на благодарност до сите, посебно здравствените работници објави СПОРТМЕДИА.

Оваа иницијатива е од пред неколку дена, фудбалерите чекаат да добијат жиро сметка на која ќе можат да ги уплатат собраните финасиски средства. Капитенот Горан Пандев ќе издвои 10.000 евра, додека останата сума доаѓа од сите оние кои се дел од најдобриот национален тим.

Повеќе на СПОРТМЕДИА

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.