Сообраќајка на патот Радовиш – Штип, се судрија камион и патничко возило

1745

Попладнево на патот Радовиш – Штип се случи сообраќајка меѓу камион и патничко моторно возило заради што сообраќајот на овој патен прарвец се одвиваше отежнато. Според првичните информации сообраќајката се случила околу 15 часот при што камионот го блокирал патниот правец а во патничкото возило биле возач и двајца сопатника. По сударот камионот го блокирал патниот правец заради што се создадоа огромни колони и од кај Радовиш и од кај Штип.

МВР потврди дека попладнево се случила сообраќајка кај населеното место Лакавица во кое учествувале тешко товарно и патничко моторно возило.  Сообраќајот беше во прекин повеќе време по што, тој повторно се нормализираше

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.