Славица Ангелова од Струмица во финалето на ,,Ѕвездите на Гранд“ – единствен преставник од Македонија (видео)

6314

21 годишната Славица Ангелова од Струмица се пласираше во големото финале на балканското телевизиско музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ и таа вечерва ќе се обиде да ја понесе наградата за најдобар учесник на ова натпреварување во конкуренција на 17 интерпретарори.

Како кандидатка на Ѓорѓе Давид, Славица со песните ,,Пази се“ од Јована Николиќ и ,,Ти“ доби пет гласа од жирито но изборот во големото финале падна во баражот и таа ќе биде единствениот преставник од Македонија.

Големото финале на ова музичко натпреварување е вечерва со почеток во 21 часот и победникот ќе го одлучи публиката која ќе има можност да гласа.

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.