Сите 280 првачиња во Општина Радовиш ќе добијат ранци и училишен прибор, објави Ристов

429

Општина Радовиш објави дека сите запишани 280 првачиња деновиве ќе добијат училишни рацни и коплет училишен прибор.  Истите ги обезбедија градоначалникот на Радовиш Ацо Ристов заедно со фирмата Адора Инженеригн и проф. д-р Ванчо Чифлиганец а ќе бидат доделени на ситепрвачиња од основните училиште во општината.

Градоначалникот на општина Радовиш, на сите ученици од основното и средното образование им посакува среќен и успешен почеток и многу успеси во учебната 2022/23 година.

,,Од срце им честитаме на првачињата и им посакуваме многу нови другарства и преку книгата да се развијат во чесни и одговорни личности,, објавија од општината

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.