Се надевам дека ќе допреме до срцата низ Европа, вели Васил Гарванлиев кој ќе ја преставува Македонија на Евросонгот 2020

2412

Струмичанецот Васил Гарванлиев кој лани беше дел од евровизискиот тим на Македонија со песната ,,Proud’’ на Тамара, ќе биде годинашниов македонски преставник на Евросонгот 2020 што ќе се оддржи во Ротердам Холандија. Ваква одлука донесе МРТ како активна членка на Европската радиодифузна унија

„Настапот на Изборот за песна на Евровизија е остварување на сонот за секој музичар. Почестен сум што ќе ја претставувам мојата земја на изборот во Ротердам и се надевам дека со целото мое искуство и знаење ќе созддеме едно магично музичко патување кое ќе ги допре срцата низ Европа“, изјави за МТВ Васил Гарванлиев.

Тој веста ја сподели и на својот официјален ФБ профил каде истакна дека му е  задоволството и одговорност да ја претставува нашата земја на најголемиот музички фестивал што секоја година го оддрчува Европската радиодифузна унија

,,Драги мои, подготвен сум за ова ново “патување” со отворено срце и искрена приказна, овој пат ветувам дека ќе дадам се од себе за мојата татковина, за сите нас. Се гледаме во Ротердам,, напиша Гарванлиев кој лани за Дрнка.МК кажа дека има огромна желба да биде од Евровизијата.

Инаку последен сингл на Гарванлиев е Патувам

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.