Рујковски кој донираше крвна плазма за ковид болни апелира на хуманост за да ја направи потребната операција во Скопје

2684

Перо Рујковски од гевгелиско Миравци кој во три наврати донираше крвна плазма за болни со ковид-19 сега апелира на хуманост од граѓаните бидејки му се потребни средства за како што вели тој хируршки зафат на левата рака во приватната клиника. Како невработено лице со невработена сопруга вели дека нема пари за да замине на хируршка интервенција за да ја движи левата рака.

Операцијата е закажана во октомври па тој апелира за хуманост од сите физички и правни лица да помогнат за да може да се оперира. Сите што сакаат да помогнат може да го контактираат и на 075 902 126

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.