Рибар од гевгелиско Миравци се удавил во Вардар додека ги местел мрежите

1751

Министерството за внатрешни работи информира дека во текот на вчерашниот ден рибар од населеното место Миравци -гевгелиско се удавил во водите на реката Вардар додекал местел мрежи во месноста викана ,,Три тополо’’ соопшти МВР. Како што велат од полицијата инцидентот се случил околу 15 часот и 40 минути а телото на давеникот во водите на реката било пронадено околу 19 часот и 15 минути .

,,Во 15.40 часот било пријавено дека во близина на Миравци на местото викано „Три тополи“, В.Ѓ.(56), паднал во водите на реката и потонал додека местеле мрежи заедно со В.М.(19), кој исто како и починатиот бил од истоименото село.Во 19.15 часот тој бил понајден и извлечен од реката. Од страна на лекар од Итната медицинска помош Гевгелија била констатирана смрт. Увид на местото на незгодата извршила увидна екипа од Полициската станица Гевгелија. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот е предадено на обдукција,, соопшти МВР

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.