Радовиш станува хит во Плај аутот, славеше и во Богданци за опстанок во Супер лигата

870

Ракометарите на Радовиш стана вистинско изненадување во Плеј Аут лигата откако на клупата за тренер дојде Андон Бошковски. Ја забележа и петата победа во низа и станува еден од кандидатите за опстанок во Супер лигата. Попладнево славеа победа против Младост во Богданци 27:22 и се пробија на третата позиција во ова натпреварување иако по четирите стартни порази сите ги отпишаа радовишани од елитата

Победата против Младост од Богданци, радовишани ја обезбедија во второто полувреме откако по првите 30 минути резултатот на семафорот беше 13:13. Избраниците на Бошковски со цврста игра во одбраната го натераа домакинот на многу грешки и неискористени шанси. Ивица илиев беше најефикасен кај РК Радовиш додека Митко Караиванов кај Младост Богданци

Третиот суперлигаш од Југоистокот тимот на Астраион претрпе уште еден пораз и тоа од Тиквеш со 19:37

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.