Радовишанец фатен со кокаин, хашиш, и марихуана кои ги превезувал во патнички автомобил

1595

Струмичката полиција поднесе кривична пријава против 33 годишен радовишанец поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „неовластено производство и пуштање во промет на наркотични дроги, психотропни супстанци и прекурзори“.

Како што соопшти СВР Струмица лицето М.В. од Радовиш синоќа во својот автомобил превезувал кокаин, марихуана и хашиш смола која била одземена откако полициски службеници направиле преглед на патничкото возило.

Во дневниот билтен на МВР нема информација за колкава количина наркотични средства станува збор.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.