Приведени две момчиња од Струмичко – во автомобил во кој биле, пронајдена марихуана

5431

Струмичката полиција вчера  лишиле од слобода две момчиња на возраст од 20 и 26 години од населенит места Мокрино и Колешино, бидејќи при преглед на патничко возило „Опел“ со струмички регистарски ознаки во кое тие биле е пронајдена марихуана. Момчињата биле задржани во Полициска станица Струмица и за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното Јавно обвинителство во Струмица.

,,На 15.04.2024 во Струмица, полициски службеници од Полициската станица Струмица ги лишиле од слобода К.Ѓ.(20) од село Мокрино, струмичко и А.Т.Г.(26) од село Колешино, струмичко. При преглед на патничко возило „опел“ со струмички регистарски ознаки, управувано од К.Ѓ., во кое сопатник бил А.Т.Г., била пронајдена марихуана. Лицата биле задржани во полициска станица и за настанот бил запознаен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Струмица. По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.,, соопшти СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.