Прва победа на струмичка Беласица – на свој терен славеше над Тетекс (видео од головите)

1179

Струмичките сино бели во третото првенствено коло од Втората лига славеа над Тетекс од Тетово. Ова е прва победа за Беласица  откако во претходните две немаше среќа. Двата гола со кој Беласица славеше беа постигнати во второто полувреме.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.