По затворањето на ,,Глобал” продажбата на зеленчук и овошје се префлува на пазарот ,,Чешел” во Струмица – соопшти Комуналец

2074

Следејќи ги најновите препораки на Владата за преземање дополнителни и заострени мерки и активности за превенција од ширење на корона вирусот согласно препораките на Комисијата за заразни болести на Министерството за здравство  затворен е ,,ГТЦ Глобал,, во Струмица, информриаше ЈПКД Комуналец

Од таа причина ова ЈП ги известува сите граѓани дека сите штандови за продажба на прехрамбени и земјоделски производи се префрлени на отворениот пазар ,,Чешел,, каде што сите граѓани ќе можат да ги набават потребните прехрамбени и земјоделски производи.

Од ЈПКД Комуналец апелираат до сите граѓани да се однесуват одговорно, да излегуват од дома само по потреба, да се одржува лична хигиена, да избегнуват правење на гужви со што ке дадат допринос во превенцијата од ширење на корона вирусот.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.