Загина 22-годишно момче во тепачка меѓу две семејства во Струмица, тројца се повредени

562

Во тепачка што се случи во Труското маало на улицата Бетовенова во Струмица, 22 годишно момче го загуби животот а три лица се повредени. Од струмичката болница соопштуваат дека момчето било со убодни рани и не покажувало знаци на живот а паралелно со повредни бил донесен малолетник и две жени

Првичните информации говорат дека во тепачката учествувале членови на две семејства а причините не се познати. Од МВР потврдија дека работата на расветлување на случајот

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.