Полицијата во Југоистокот за пет часа казни 36 возачи за брзо возење, најмногу во Радовиш

506

Полицијата вчера направила акциска контрола во Југоистокот за откривање на учесници за брзо возење . Контролата ја спровеле во периодот од 10 до 15 часот при што открила 36 прекршока од кои најмногу на подрачјето што го покрива Полициската станица на Радовиш.

,,На 14.11.2021 во периодот од 10.00 до 15.00 часот на подрачјето на СВР Струмица била спроведена акциска контрола за санкционирање на возачи кои управуваат возила со брзина поголема од пропишаната. Притоа, биле констатирани 36 прекршоци, од кои 17 во Радовиш, 9 во Гевгелија, 7 во Струмица и 3 во Валандово. Сите констатирани прекршоци биле соодветно санкционирани,, стои во информацијата од СВР Струмица

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.