Пожар кај Ракиџиски мост на излезот од Струмица кон Радовиш – изгореа магацини и погон за мебел (фото)

2546

Претпладнево од засега непознати причини избувна пожар во објектите кај Ракиџиски мост во поранешниот комплекс на ЗИК Струмица кој се наоѓа на стариот пат од излезот на Струмица кон Радовиш. Во објектите беа сместени повеќе фирми кои имаат свои магацински простори, работилници и погон за мебел.

Пожарот беше забележан околу 9 часот наутро по што веднаш беа повикани екипи на ТППЕ од Струмица која интервенираше со повеќе возила и пожарникари. Според првичните информации опфатени се повеќе објекти. Станува збор за погон за мебел, магацини и работилница и е направена огромна матријална штета

Засега не се знаат причините како настанал пожарот. Надлежните кои излегоа на терен допрва ќе утврдат кои се причините за истиот кој предизвика огромни штети

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.