Пандев докажа дека во Струмица чука големо фудбалско срце, ти благодарам Горане – објави градоначалникот Јаневски

1142

По историскиот пласман на македонската фудбалска репрезентација на ЕП догодина, првиот човек на Струмица Коста Јаневски на својот ФБ напишта честитка за репрезентативците и капитенот Горан Пандев со чиј ГОЛ  избраниците на Ангеловски совладаа Грузија во Тбилси

,,Честитки! Браво за нашите најдобри фудбалери, го остваривте најголемиот успех на македонскиот фудбал – учество на Европското првенство. Покажавте на дело како со срце се брани и се сака националниот дрес. Ви благодариме за големата радост. Нашата струмичка гордост, големиот Горан Пандев докажа дека во Струмица чука големо фудбалско срце. Заедно со него вечерва чукаа и нашите. Ти благодарам Горане, Ви благодарам момци – горди сме на вас.,, напиша Јаневски

Инаку по улиците на Струмица се слави по историскиот успех на избраниците на Игор Ангеловски односно на четата предводена од Горан Пандев чиј сон беше да ја однесе Македонија на едно големо фудбалско натпреварување

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.