Пандевци славеа против Пелистер, Бихорац стрелаше за три бода и огромно славје (видео)

828

Фудбалерите на Академија Пандев со победа го завршија есенскиот дел од првенството. На стадионот Благој Истатов славеа против Пелистер од Битола со голот на Фарук Бихорац кој им донесе нови три бода на своето конто за останување на втората позиција на табелата.

Пандевци имаа доминација на тешкиот терен за игра во Струмица заради дождот. Отпорот го скршија во 89 минута кога Мартин Мирчевски одлично му асистираше на Фарук Бихорац тој пак успеа да ја смести во мрежата на битолчани

Струмичани со 10 победи 5 нерешни исхода и 3 пораза имаат вкупно  35 бода

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.