Пандевци го декласираа Тетекс и ги продолжуваат КУП натпреварите

643

Екипата на Академија Пандев без поголеми проблеми славеше против Тетекс во рамките на 16 финалето од Купот. Во воведниот меч од ова натпреварување пандевци постигнаа дури 6 гола . Димитар Трајков три пати ја тресеше мрежата на тетовчани а по еден постигнаа Кире Стојанов,Виктор Ангелов и Костадин Капсаров. Инаку овој меч требаше да се игра во Тетово но во договор на двата тима истиот се одигра на СРЦ Пандев во Струмица

Останатите екипи од Југоистокот не обезбедија пласман во осминафиналето. Беласица беше поразена дома од Шкупи со 3:1 а пораз претрпе и Кожув на свој терен од Тиквеш со 2:0

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.