Пандевци, Беласица и гевгелиски Кожув ги добија противниците во осминафиналето од трката за КУП титулата

1572

Познати се двојките од осминафиналето од фудбалскито КУП на Македонија кој ќе се игра по еден натпревар во секоја фаза. Ждрепката посака ,,пандевци” да го добијат Вардар додека Беласица второлигашот Брегалница во Штип. Според распоред мечот Академија Пандев- Вардар ќе се игра во Струмица на стадионот Благој Истатов додека мечот Брегалница- Беласица во Штип и тоа на 21 октомври

ДВОЈКИ:

А. Пандев – Вардар

Македонија ЃП – Каменица Саса

Шкендија – Гостивар

Шкупи – Кит Го

Кожуф – Силекс

Струга ТЛ – Работнички

Брегалница – Беласица

Ренова – Пелистер

*Натпреварите се играат на 21.10.2020

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.