Павле Витанов победник во шоуто „Никад није касно“ – доби над 44 000 онлајн гласови од цел свет

29250

Струмичанецот Павле Витанов ја однесе победата на онлајн гласањето во шоуто „Никад није касно“. Тој доби дури над 44 илјади гласови или 34,5 одсто од вкупните гласовите за сите кандидати на дигиталната платформа Фејзбук.

Витанов беше и во врвот по СМС гласањето. Со над 7 илјади смс пораки тој го освои третото место.

Витанов во финалето се престави со песната Розо моја од Ибуш Ибраимовски. (В.Т.)

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.