Општина Богданци објави ЛИНК на кој жителите може да ги кажат проблемите за решавање догодина

2177

Општина Богданци на својата веб страна објави онлајн прашалник за да ги детектира потребите, предлозите и идеите на граѓаните од Богданци и населените места за решавање во текот на идната година преку Буџетот за 2022. Во прашалникот општинските власти бараат од граѓаните да наведат кои се нивните проблеми, кои се приоритетите за решавање, што недостасува, на што акцент да се стави но и да даваат предлози за решавање и на тој начин да се вклучат во креирањето на Буџетот за идната година.

,,Општина Богданци е во фаза на подготвување на  Буџетот за 2022 година. Со цел да се овозможи поголема вклученост на граѓаните и граѓанските организации при неговото креирање. Ве повикуваме да го пополните овој анкетен прашалник. На овој начин ќе овозможите поголема информираност на локалната самоуправа за вистинските проблеми и создавање на Буџет кој ќе ги задоволи најголемиот дел од потребите на граѓаните,, стои на веб страната на општина Богданци

На овој ЛИНК, жителите имат можност да ги кажат проблемите, приоритетите, предлозите или пак да дадат своите сугестии, видувања што му недостасува на Богданци или населните места Стојаково, Ѓавото, Селемли

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.