ОК Струмица донесе Бразилец и Русин во своите редови, гради шампионски состав и за новата сезона

1684

Актуелниот одбојкарски шампион на Македонија ОК Струмица 47 & 72, деновиве во своите редови донесе две засилувања од Бразил и Русија со кои се очекува да бидат доминантни и во новата натпреварувачка сезона, дознава Дрнка.МК. Станува збор за Александар Злобин од Русија кој игра на позицијата коректор и Жоао Витор Меирелес од Бразил на позицијата среден блокер.

Двајцата одбојкари зад себе имаат интернационална кариера и треба да ги пополнат местата на средниот блокер Ристо Николов и коректорот Марјан Урдов

Според информациите на Дрнка.МК,  Злобин и Меирелес веќе ставиле потпис на договорите и неколку денови тренираат со сениорскито состав кој ова сезона ќе биде изменет за разлика од минатата, бидејки дел од одбојкарите заминаа во нови средини.

ОК Струмица неодамна го ангажираше и Џоче Маџиров. Новата сезона започнува идниот месец а струмичани веќе подолг период се подготвуваат за одбрана на двојната круна.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.