Одбојкарката Aна Фасулева од Наковски волеј се сели во Словачка, ќе игра за суперлигашот Купеле Брусно

4293

Капитенот на ОК Наковски Волеј од Струмица, младата  Ана Фасулева се сели во Словачка. Таа потпиша едногодишен договор со словачкиот женски одбојкарски супер лигаш Купеле Брусно.

Словачкиот женски суперлигашки шампипонат брои осум екипи. Купете Брусно ова сезона ќе се обиде да се брои меѓу најдобрите словачки тимови. Сезоната ќе ја започнат на 5 октомври со тимот на Пежинок на домашен терен

Ана Фасулева беше дел од ОК Наковски Волеј од самото формирање. Носител на играта а беше дел од младинските погони на овој струмички клуб кој се закити и со титули

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.