Не пеев за да бидам на тронот, но пеев од дното на мојата душа во сите настапи, вели Ленче по победата во ,,Никогаш не е доцна’’

2323

Ленче Кукиќ која победи во музичкото шоу ,,Никогаш не е доцна’’ на продукцијата Гранд тврди дека наградите од ова музичко балканско натпреварување не ги очекувала. Според неа конкуренцијата била силна а посебно на финалната вечер каде речиси сите се преставиле во одлично светло. Кукиќ вели дека во ова шоу не се пријавила за да го освои тронот туку да сретне нови пријатели, да стекне ново искуство  а како и секогаше да ги отпее песните од доното на нејзината душа

,, Како на сите мои настапи така и во ова шоу, не се трудев да бидам на тронот туку пеев од дното на мојата душа. Така беше при изведба на сите мои песни на големата сцена на ,,Никогаш не е доцна,,. Мојата желба беше да го преставам тоа што го знам најдобро да го работам. Сакав да запознаам повеќе луѓе со добра душа а богами тоа го сретнав во ова шоу. Прекрасно искуство и дружење со луѓе кои ја имаа истата цел – убава песна,, ни изјави Ленче која се чуствува среќна што успеала да победи во две категории и упати благодарност до сите што гласале за неа

Таа ни откри дека веќе се разговара со Гранд за нови проекти во кои Ленче ќе ги истакне своите вокални способности, бидејки таа победи од страна на жирито, од ФБ гласовите а втора беше од смс пораките.

,, Почнавме да планираме со Гранд продукција што треба навистина да отпеам и да се преставам во најдобро светло како и до сега. Прекрасните впечатоци од целото шоу се безбројни од коментарите на жирито до реакцијата н апубликата. Особено драг ми е коментарот на Саша Милошевиќ –Маре дека семејството Кукиќ е гордост на ова емисија а токму моето семејство ми е најголема поддршка,, ни изјави Ленче Кукиќ

Фото Гранд продукција

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.