На ГП Табановце откриено комбе од Струмица како врши меѓународен превоз без документи

813

На 25.08.2022, од страна на полициски службеници од Полициската станица за Граничен премин Табановце била извршена контрола на еден автобус и едно комби кои вршеле меѓународен превоз на патници. При контрола на автобус со скопски регистарски ознаки, управуван од И.Б.(57 од с.Визбегово, скопско и комби со струмички регистарски ознаки, управувано од В.Ј.(23) од струмичко, било констатирано дека вршеле меѓународен превоз на патници без поседување на соодветна документација.

Од страна на Државниот инспекторат за транспорт изречени се соодветни санкции.

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.