ОК Наковски Волеј го освои турнирот ,,Битола 2021’’ – Стојанова најдобар коректор, Ковачевиќ MVP

1896

Одбoјкарките на Наковски Волеј го освоија деветиот турнир организиран од битолскиот прволигаш Пелистер Волеј  насловен како ,,Битола 2021’’. Освен победничкиот пехаr од таборот на струмичкиот женски одбојкарски прволигаш беа освоени уште две награди. Ива Стојанова беше прогалсена за најдобар коректор додека Лики Ковачевиќ за MVP играч на деветиот турнир.

На овој традиционален одбојкарски турнир учествуваа три екипи. Заради заострените ковид мерки изостана доаѓањето на екипа од соседна Србија. Наковски Волеј покажа одлични игри против Јанта Волеј КВ од Скопје и домашниот Пелистер Волеј

 

Крадењето авторски текстови е казниво со закон. Преземање авторски текстови и фотографии од ©DRNKA.MK е дозволено само делумно и со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.